- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Mennekes Cee Wall Mounted Fused Socket Receptacle
Mennekes Cee Wall Mounted Fused Socket Receptacle
Leading Wholesaler of mennekes 32 amp 3 pin high frequency plug (677a) from New Delhi.
Mennekes 32 Amp 3 Pin High Frequency Plug (677A)
Product Price: Rs 850 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Current Rating | 32 A |
| Rated Current | 32 A |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Pin Configuration | 3 Pin |
| Rated Voltage | 50 V |
| Pole Type | Single Phase |
| Protection Class | IP44 |
| Plug Type | Straight |
Mennekes Industrial Plug ( 677A ) 32 Amp 3 Pin 4H 50V (100-200HZ)
Yes! I am InterestedRequest A Callback