- Home
- »
- Our Products
- »
- Mennekes Connector
Mennekes Connector
Providing you the best range of mennekes 63 amp 5 pin plug ip44 (3258), mennekes 32 amp 5 pin connector ip67 (562 / 14629) and mennekes 63 amp 5 pin plug ip67 (3325) with effective & timely delivery.
Mennekes 63 Amp 5 Pin Plug IP44 (3258)
Product Price: Rs 2,740 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Connector Type | Plug |
| Rated Current | 63 A |
| Pin Configuration | 5 Pin |
| Rated Voltage | 415 V |
| IP Rating | IP44 |
| Protection Class | IP44 |
| Current Rating | 63A |
| MCB Protected | No |
| Packaging Type | Box |
| Type of Connector | Circular |
| Material | Polyamide |
| Frequency | 50–60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mennekes |
Additional Information:
- Delivery Time: READY
- Packaging Details: 10 PCS PER BOX
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Mennekes 32 Amp 5 Pin Connector IP67 (562 / 14629)
Product Price: Rs 1,420 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Current Rating | 32A |
| IP Rating | IP67 |
| Mounting Type | PANEL |
| Color | Red And Grey |
| Brand | Mennekes |
| Number Of Pins | 5 Pins |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Mennekes 63 Amp 5 Pin Plug IP67 (3325)
Product Price: Rs 3,070 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Current Rating | 63A |
| IP Rating | IP68 |
| Mounting Type | Panel |
| Brand | Mennekkes |
| Number Of Pins | 5 Pins |
| Color | Red And Grey |
Yes! I am InterestedRequest A Callback