- Home
- ยป
- Our Products
- »
- NEPTUNE BALS
NEPTUNE BALS
Prominent & Leading Wholesaler from New Delhi, we offer neptune bals socket (1215).
Neptune Bals Socket (1215)
Product Price: Rs 576 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Socket Type | Panel Mounted |
| Pin Configuration | 32 A Socket |
| Rated Current | 32 A |
| Rated Voltage | 415V |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Earth Contact | With Earth |
| Model Name/Number | 1215 |
| Ingress Protection | IP44 |
| Color | Red |
| Brand | NEPTUNE BALS |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
NEPTUNE BALS MAKE IP44 32 AMPERE 5 PIN PANEL MOUNTED SOCKET
Yes! I am InterestedRequest A Callback