- Home
- »
- Our Products
- »
- New Items
New Items
Havels Surface Light
Product Price: Rs 650 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 18 W |
| Color Temperature | 4000 K |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 150 mm |
| Lumen Output | 1200 lm |
| Dimmable | No |
| Mounting Type | Surface |
| Body Material | Plastic |
| Driver Type | Built-in |
| Warranty | 2 Years |
HAVELLS 18 WATT TRIM COSMO LED SURFACE LIGHT 4000K 1380LM
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polycab Wire
Product Price: Rs 2,119 / RollGet Best Price
Product Details:
| Wire Size | 1.5 sqmm |
| Insulation Type | FR |
| Voltage Rating | 1100 V |
| Conductor Material | Copper |
| Conductor Type | Multistrand |
| Packing Length | 100 m |
| Color | Red |
| Application | Panel Wiring |
| Compliance | IS 694 |
POLYCAB PVC INSULATED INDUSTRIAL PANEL WIRE MULTISTRAND FR 1.5SQMM 100MTR ROLL
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Schuko Plug
Product Price: Rs 55 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Plug Type | 2 Pin |
| Current Rating | 16 A |
| Voltage Rating | 220 V |
| Body Material | Polycarbonate |
| Cord Type | Without Wire |
| Pin Material | Nickel Plated |
| Application | Audio Video |
JIGO MAKE SCHUCKO PLUG SUTABLE AUDIO VIDEO OPERATION 2 PIN 16 AMPERE
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Motion Sensor
Product Price: Rs 450 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
JIGO INFRARED MOTION SENSOR LD-TT-08 FOR INDOOR LIGHTING 360 DEGREE RANGE
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sub Zero Temperature Controllers
Product Price: Rs 750 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Control Type | PID |
| Input Type | Thermocouple |
| Output Type | Relay |
| Application | Cold Room, Refrigeration, Freezer |
| Size | 32×74 mm |
| Supply Voltage | 230 VAC |
| Series | SZ-7510 |
| Sensor Included | No |
| Display Type | LED |
SUBZERO SZ-7510T DIGITAL PROCESS CONTROLLER INPUT 230V 2.8VA
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cable Route Marker
Product Price: Rs 65 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | LT CABLE |
| Color | Grey |
| Size | 50mm |
| Diameter | 300mm |
| Shape | ROUND WITH ANGLE 300MM |
| Country of Origin | Made in India |
ALUMINIUM ALLOY CABLE ROUTE MAKER 50MM DIA WITH ANGLE 450MM LENGTH
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Kusam Meco Clamp Meter
Product Price: Rs 3,200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Current Range | 0–400 A |
| AC Or DC Measurement | AC/DC |
| Jaw Opening | 35 mm |
| Max Voltage Range | 0–1000 V |
| Display Type | Digital |
| Data Hold | Yes |
| Backlight | Yes |
| Battery Type | 9 V Battery |
KUSUM MECO DIGITAL CLAMP METER MODEL NUMBER 2700 JAW OPENING SIZE 32MM LCD DISPLAY WITH DATA HOLD FACILITY
Yes! I am InterestedRequest A Callback