- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Philips Occupancy Sensor
Philips Occupancy Sensor
Our product range includes a wide range of philips occupancy sensor.
Philips Occupancy Sensor
Product Price: Rs 1,300 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Sensor Range | 7m |
| Brand | PHILIPS |
| Rated Load | 500W |
| Detection Distance | 4 meter |
| Power Source | 220-240 V AC |
| Detection Angle | 180 Degree |
| Sensitivity | High Sensitivity |
| Sensor Type | Microwave |
| Technology | Passive Infrared (PIR) |
Philips Occupancy Sensor LCM1061 Used to auto On Off Lights
Philips offers a variety of occupancy sensors designed to enhance energy efficiency and user comfort in both commercial and residential settings
Yes! I am InterestedRequest A Callback