- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Schneider Mcb
Schneider Mcb
Leading Wholesaler of 3 pole schneider mcb, 1 pole schneider mcb and 4 pole schneider mcb from New Delhi.
3 Pole Schneider MCB
Product Price: Rs 720 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Rated Current | 20A |
| Curve Type | B Curve |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Schneider |
| Pack Type | Box |
We are engaged in offering this Service to our clients. Our range of Services is widely appreciated by our clients
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1 Pole Schneider MCB
Product Price: Rs 85 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Number of Poles | 1 Pole |
| Curve Type | B Curve |
| Rated current | 16 A |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Schneider |
| Pack Type | Box |
We are engaged in offering this Service to our clients. Our range of Services is widely appreciated by our clients
Yes! I am InterestedRequest A Callback
4 Pole Schneider MCB
Product Price: Rs 1,238 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Number of Poles | 4 Pole |
| Rated Current | 25A |
| Curve Type | C Curve |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Schneider |
| Pack Type | Box |
Additional Information:
- Delivery Time: READY
Yes! I am InterestedRequest A Callback